Skip to main content
Co dziesiąta para bierze ślub w grudniu. Zimowy ślub jest pełen magii i romantyzmu, ponieważ takiej uroczystości towarzyszy blask świec i czasami prószący za oknem śnieg. Pary z różnych powodów decydują się na ceremonię o tej porze roku. Czas ten zbiega się z przygotowaniami do świąt, co bywa często uciążliwe. Łączy się też jednak z wieloma zaletami. Do nich należy możliwość wykonania dekoracji z poinsecji, które nie są dostępne w żadnym innym okresie.

Kwiatowe arcydzieło dla panny młodej

Ten zapierający dech w piersiach bukiet ślubny wieńczy romantyczny moment, w którym dwie osoby mówią sobie „tak” na zawsze. Wspaniałe przylistki ciętych Princettii i innych poinsecji znajdują się wśród gałązek sosny i amarylisów. Pióra nadają całości zmysłowy charakter, a srebrzysty połysk akcesoriów w bukiecie mieni się w cekinach na sukni ślubnej.

Pełna zmysłowość

Ten bukiet jest kolejnym dowodem na to, że róże nie są jedynymi kwiatami na wesela. Wspaniałe, cięte poinsecje od ciemnoczerwonych po brudny róż, o gładkich, pofalowanych lub wyraźnie zróżnicowanych liściach zostały umieszczone między gałązkami sosny. Wyjątkowość tego bukietu wynika nie tylko z jego rozmiaru, ale także z różnorodności poszczególnych kwiatów utrzymanych w zbliżonej kolorystyce. Piękno kompozycji podkreśliły jedynie pióra i srebrne dodatki. Ważne dla panien młodych, które przywiązują wagę do szczegółów: kolor wybranych ciętych poinsecji może się powtórzyć na ślubnej pomadce.
Trudno o lepsze rośliny w okresie Bożego Narodzenia jak poinsecje z przylistkami w kształcie gwiazdy. Poza świętami zyskują popularność jako efektowne kwiaty cięte, które sprawdzają się w zimowych, kwiatowych aranżacjach – coraz częściej również podczas zimowych wesel.
Podobają Wam się nasze pomysły? Odwiedźcie nasz Facebook i Instagram.