Skip to main content

Krok po kroku: jak wykonać wiszący, drewniany wieniec z poinsecjami

Ten spektakularny wieniec umieszczony na zawieszonych drewnianych deskach tworzy wspaniałą świąteczną kompozycję. Można ją stworzyć samodzielnie przy odrobinie zdolności i czasu. Potrzebne materiały: pięć drewnianych, tej samej długości desek, cztery poinsecje z doniczkami, cztery podstawki do świec ze szpikulcem, cztery świece, masa mocująca, gruby, wełniany sznurek, sznurek jutowy, wstążki, gałązki sosny, ostrokrzewu i gwiazdy do dekoracji. Dodatkowo potrzebna jest wkrętarka akumulatorowa, wkręty, wiertarka oraz pistolet do kleju i sztyfty.

Krok 1: Najpierw należy zbudować drewnianą ramę, łącząc pięć drewnianych desek w kształt pięcioboku. W tym celu ułóż dwie deski w literę V z rozchodzącymi się końcami, a następnie nałóż na nie trzecią deskę. Ułóż w podobny sposób dwie pozostałe deski i nałóż je na wcześniej połączone deski w przeciwnym kierunku. Na koniec przyśrubuj deski w miejscach zachodzenia na siebie.

Krok 2: Wywierć cztery otwory na podstawki do świec ze szpikulcem. W tym celu wywierć najpierw dwa otwory w drewnianej desce, która jako pierwsza położona została na deskach w kształcie litery V znajdujących się na dole, oraz po jednym otworze na środku każdej z dwóch przeciwległych desek.

Krok 3: Umieść podstawki do świec w wywierconych otworach. Aby trzymały się stabilnie, przytwierdź je za pomocą masy mocującej.

Krok 4: Następnie przyklej doniczki do desek. Postępując podobnie jak w przypadku podstawek do świec, przymocuj dwie doniczki do jednej deski, a kolejne dwie do desek po przeciwnej stronie.

Krok 5: Owiń sznurkiem deski w pięciu miejscach zawieszenia. Zrób węzeł i pozostaw jeden długi koniec, by zwisał z każdego rogu. Następnie, zbierz pięć długich końców i utwóż pętlę o pożądanej długości. Odetnij kawałki wstążki i wełnianego sznurka o tej samej długości i zawiąż na pętli, przygotowując wieniec do zawieszenia.

Krok 6: Zawieś wieniec i udekoruj go gałązkami, ostrokrzewem, wykorzystując do tego sznurek lub klej. Umieść świece na podstawkach. Przyklej je, aby trzymały się stabilnie.

Krok 7: Na koniec, umieść poinsecje w doniczkach. Gotowe!

HISTORIE, KTÓRE MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ