Skip to main content
Wpołowie października 2019 roku w Pałacu Kultury i Nauki odbyły się targi ślubne. Impreza przyciągnęła tłumy odwiedzających, wśród których były przyszłe pary młode oraz organizatorzy ślubów i wesel.
 
Podczas tego wydarzenia pokazaliśmy dekorację ślubnego stołu z wykorzystaniem poinsecji, czyli gwiazd betlejemskich. Te typowo zimowe rośliny idealnie wpisują się w klimat ślubów organizowanych w listopadzie i grudniu. Efektowna aranżacja składała się z kompozycji na stół oraz podwieszanej formy, złożonej z okazałych palmowych liści, traw pampasowych oraz róż w kolorze herbacianym. Do konstrukcji przymocowano na żyłkach szklane bombki z bladoróżowymi Princettiami, które powtórzyły się w kompozycji na stole.
Mistrzyni florystyki Joanna Lewandowska wykonała dla nas dodatkowo dwie wiązanki ślubne. W bukiecie w stylu boho połączyła ze sobą herbaciane róże, makówki oraz fuksjowe Princettie. Całość dopełniła trawą pampasową i liśćmi filodendrona. W drugiej, bardziej klasycznej propozycji zestawiła białe Princettie, róże, dalie i eukaliptus.
 
Na stoisku Stars for Europe, które zostało przygotowane w ramach kampanii unijnej „Zjednoczone gwiazdy” czekała na odwiedzających niespodzianka. Każdy, kto wykonał zdjęcie z naszym bukietem i umieścił je na Instagramie, miał szansę wygrać jedną z pięciu gwiazd betlejemskich w okresie bożonarodzeniowym. Przez cały dzień udzielaliśmy porad na temat wykorzystania gwiazd betlejemskich w aranżacjach ślubnych oraz ich pielęgnacji oraz rozdawaliśmy ulotki ze zdjęciami kompozycji ślubnych z poinsecjami.
 
Organizatorem targów jest wydawca eleganckiego magazynu ślubnego „Panna Młoda”. Program targów obfitował w liczne pokazy sukien ślubnych oraz panele dyskusyjne. Imprezę odwiedziło ok. 8000 osób.