Skip to main content

Świąteczny pokaz cudownych poinsecji

Fot. Floral Academy

W niedzielę, 10 listopada we Floral Academy, szkole florystycznej założonej i prowadzonej przez Mistrza florystyki Piotra Sekundę odbyło się szkolenie w formule pokazu florystycznego pod nazwą Seminar Class. Listopadowa edycja została poświęcona świątecznym kompozycjom z wykorzystaniem ciętych gwiazd betlejemskich, czyli poinsecji.

Podczas spotkania florysta dokładnie omówił sposoby przygotowania ciętych gwiazd betlejemskich i ich wykorzystania w kompozycjach. Zaznaczył, że główna zasada polega na zamknięciu porów i zahamowaniu wydostawania się mlecznego płynu z łodygi. W tym celu łodygę zaraz po przycięciu zanurzył w gorącej, 60 stopniowej wodzie a następnie przełożył do zimnej. Tak przygotowany kwiat mógł zostać umieszczony we fiolce z zimną wodą lub w gąbce florystycznej, żeby poinsecja zachowała świeżość do dwóch tygodni. Sekunda wykonał duże formy oraz średniej wielkości aranżacje i wieńce z różnymi odmianami Princetti oraz poinsecji. W jego pracach dominowały gwiazdy w kolorach czerwieni, różu i bieli. Pokaz został entuzjastycznie przyjęty przez uczestników.

Seminar Class to cykliczna impreza, podczas której Piotr Sekunda przekazuje tajniki florystycznych aranżacji, pomysły na rozwój kwiatowego biznesu, garść inspiracji oraz profesjonalnej wiedzy, podejmuje dyskusje z uczestnikami o potrzebach na lokalnych rynkach, o jakości kompozycji i metodach ich przygotowania.

Imprezie towarzyszyła wystawa prac Mistrzów florystyki, absolwentów Floral Academy.

Fot. Jacek Czaplarski

Podczas spotkania nie zabrakło przedstawicieli Telewizji Publicznej, którzy na potrzeby grudniowego wydania programu „Rok w ogrodzie” nagrali świąteczny materiał na temat gwiazd betlejemskich.

Fot. Floral Academy

Fot. Floral Academy

Fot. Floral Academy

Fot. Floral Academy

Fot. Floral Academy

Fot. Floral Academy

Fot. Jacek Czaplarski