Skip to main content
Jeśli chcesz, aby świąteczna kompozycja była czysta i elegancka, użyj śnieżnobiałych i kremowych poinsecji do dekoracji stołu i pomieszczenia!

Skromna i elegancka dekoracja stołu z białą gwiazdą betlejemską

Biała gwiazda betlejemska sprawia, że dekoracja staje się niezwykle odświętna i elegancka. W tym przypadku wykorzystano wyłącznie rośliny doniczkowe. Na środku stołu wyeksponowano piękne gwiazdy betlejemskie w dekoracyjnych doniczkach.
Elegancki charakter podkreśliły świeczniki z prostymi, białymi świecami i pojedyncze szyszki. Przy każdym miejscu ustawiono gwiazdę betlejemską w doniczce, do której przyczepiono ozdobną tasiemką wycięte z brystolu karteczki z wypisanymi imionami gości. Jest to ciekawa alternatywa dla klasycznych winietek.
Wskazówka: Doniczkę można ozdobić watą imitującą sztuczny śnieg. Uzyskamy ciekawy efekt i dodatkowo zabezpieczymy naczynie przed zabrudzeniem.
Gwiezdny czar: biała mini poinsecja w prostej, pastelowo-zielonej osłonce ładnie prezentuje się na świątecznym stole. Złota gwiazdka jest idealnym odzwierciedleniem kształtu jaki tworzą przykwiatki tej bożonarodzeniowej rośliny.
Urocze śnieżnobiałe piękności: doniczka z Princettią w prostej, pastelowo-zielonej osłonce ładnie prezentuje się na świątecznym stole.

Pomysł na prezent z miniaturowymi poinsecjami

Idealny podarunek na spotkanie w niedzielę adwentową czy też w Dzień Poinsecji przypadający na 12 grudnia: ta osłonka w kształcie stożka z czarującą, miniaturową poinsecją jest uroczym pomysłem na szybki i łatwy do wykonania prezent. Aby go zrobić, uformuj stożek z brystolu, sklej go klejem na gorąco i udekoruj tkaniną. Następnie wywierć otwór w brystolu i przeprowadź przez niego wełniany sznurek. Teraz wystarczy dołączyć do prezentu karteczkę z imieniem lub osobisty liścik razem z dekoracyjną gwiazdką i gałązkami modrzewia. Owiń doniczkę z poinsecją plastikową folią i ostrożnie umieść w stożku. Voilà!

DIY: Zimowy las – kompozycja adwentowa

Wystarczy kilka prostych kroków, żeby wykonać tę przyciągającą wzrok, lodową aranżację. Jej bazą jest salaterka, na którą nakładamy gęsto gorący klej, żeby otrzymać osłonkę. Następnie owijamy poinsecję bawełną imitującą śnieg i stawiamy ją na spodku wewnątrz misy. Na koniec dekorujemy kompozycję mchem i szyszkami i przyprószamy sztucznym śniegiem. Voila: lodowa, świąteczna dekoracja gotowa! Materiały wykorzystane w filmie: poinsecje, klej do pistoletu na gorąco, sztuczny śnieg, śnieg bawełniany, spodek, torebka do zamrażania, gumka recepturka, mech, gałązki, szyszki, ozdoby, pistolet do klejenia na gorąco, salaterka, płyn do mycia naczyń, nożyczki!
YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Zimowe DIY: Osłonka przypominająca świecę

Dzięki powłoce wosku ten szklany wazon z motywem gwiazdy cieszy się szczególnym powodzeniem w okresie Bożego Narodzenia. Do ozdobienia lodowego, przejrzystego naczynia wykorzystano stare świece. Poinsecję owinięto bawełną i ledowymi światełkami. Ta samodzielnie wykonana dekoracja emituje ciepłe światło i podkreśla radosny charakter świąt. Materiały wykorzystane w filmie: poinsecja, stare świece, szklany pojemnik, ledowe światełka na baterie, drut florystyczny, bawełniany śnieg, sztuczny śnieg, plastikowa torba i gumka, tekturowy szablon, taśma maskująca, płyta grzewcza, doniczka, pędzel, nóż, długopis!
YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj film

Więcej pięknych i kreatywnych pomysłów można znaleźć na naszym YouTube-Channel!