Skip to main content

Dekoracje na stół z wykorzystaniem poinsecji w zgodzie z trendem green living

Wspaniała uczta to nie tylko dobre jedzenie. Pięknie udekorowany stół odgrywa równie ważną rolę, a kwiaty, które są pokarmem dla duszy, dopełniają całość. Sprawiają, że każdy stół staje się uwielbianym miejscem, przy którym chce się zasiąść. Poinsecje w różnych kolorach pięknie prezentują się na stołach jesienią oraz zimą. Dzięki wyrazistym kolorom przylistków, rozmaitym kształtom oraz swojej różnorodności, stanowią doskonałe kompozycje kwiatowe, wpisując się w trend green living. Poniżej znajdują się wybrane naturalne kompozycje z wykorzystaniem poinsecji w różnej kolorystyce, zaproponowane przez ekspertów Stars for Europe.

Naturalny urok ręcznie robionych dodatków i pudrowo-różowych poinsecji 

Drewniany rustykalny stół, betonowa ściana oraz nieudekorowana jodła stanowią tło dla tego naturalnie wyglądającego stołu świątecznego. Delikatny róż poinsecji idealnie współgra z brązem stołu i doniczek oraz czarnymi sztućcami w prostym, industralnym stylu. Ręcznie wykonane papierowe choinki oraz kieszonki na sztućce wzbogacają całość o nowoczesny i fantazyjny efekt. Papier dekoracyjny dostępny jest w wielu różnych wzorach, zatem warianty kolorystyczne są niezliczone.

Do zrobienia papierowych choinek potrzebny jest sztywny papier w różnych kolorach i wzorach, linijka, nożyczki oraz ołówek.

Na papierze odrysuj ołówkiem od linijki dwa trójkąty równoramienne, każdy o podstawie 12 cm oraz wysokości 22 i 16 cm. Następnie je wytnij. Zaznacz pionową linię centralnie przechodzącą przez oba trójkaty. Natnij większy trójkąt z dołu na głębokość 14 cm, a mniejszy – na 2,5 cm od góry. Na koniec nałóż trójkąty na siebie w linii pioniowej tak, aby dolne ich części miały tę samą wysokość.

Aby zrobić kieszonki na sztućce z wykorzystaniem papieru odpornego na rozerwanie, narysuj i wytnij trójkąt równoramienny o długości podstawy wynoszącej 12 cm oraz wysokości 22 cm. Następnie, zrób dwa równoległe nacięcia na środku trójkąta, każde długości ok. 6,5 cm i przełóż przez nie sztućce. Gotowe!

Naturalne, eleganckie kompozycje z wykorzystaniem czerwonych poinsecji

Wystylizowany zgodnie z trendem green living, łączący elegancję z naturą, ten świąteczny stół olśniewa prostotą dzięki wyeliminowaniu tkanin i świec. Czerwone gwiazdy betlejemskie dodają mu świątecznej aury a gałązki, owoce jagód i mech tworzą ciepłą i naturalną atmosferę.

Świąteczne akcenty przebijają się w postaci połyskujących bombek, wazonów i stylowych złotych, srebrnych i czerwonych świeczników.

Powitaj gości zastawą stołową udekorowaną poinsecjami i dekoracyjnymi owocami jagód. Wskazówka: aby uniknąć wypłynięcia soku mlecznego z łodyg poinsecji, na kilka sekund tuż po przycięciu zanurz łodygi w ciepłej wodzie o temp. 60°C, a następnie przełóż je do zimnej wody. Następnie owiń łodygi zieloną taśmą florystyczną i umieść je w probówkach wypełnionych wodą.

Misy z posadzonymi czerwonymi poinsecjami oraz ozdobione roślinami są przykładem pięknej ozdoby stojącej na środku świątecznego stołu.

Świeże, naturalnie kremowe poinsecje

Ten świątecznie udekorowany w starym stylu i w trendzie green living stolik kawowy jest jak z obrazka. Białe poinsecje świetnie kontrastują z zielonymi odcieniami otoczenia, obok innych akcentów kolorystycznych w postaci złotych i drewnianych dodatków. Nutę splendoru roztaczają lampki choinkowe.

HISTORIE, KTÓRE MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ