×
Różowe poinsecje w jesiennym stylu

Jak poinsecje ubarwiają jesień

Dekorowanie pomieszczeń poinsecjami w okresie jesiennym, choć brzmi dość dziwnie, jest świetnym pomysłem. Pierwsze poinsecje można kupić już na początku listopada. Warto zaopatrzyć się w poinsecje dużo wcześniej, ponieważ to na początku sezonu są specjalne odmiany – na przykład w kolorze łososiowym, żółtym, cynamonowym, różowym czy morelowym.

Oto kilka powodów, aby już jesienią udekorować własny dom poinsecjami:

• Masz spadek nastroju, ponieważ dni są coraz krótsze.
• Tęsknisz za przytulnym domem.
• Potrzebujesz więcej energii.

Badania naukowe dowodzą, że kolory działają na psychikę: czerwień dodaje siły, a różowy budzi w nas delikatną stronę. Morelowy tworzy atmosferę, w której można się zrelaksować. A odrobina żółtego w naszym otoczeniu, sprawia, że bardziej optymistycznie patrzymy w przyszłość. Poinsecje występują we wszystkich tych kolorach.

Poinsecje również wnoszą do domu odrobinę natury, gdy rzadziej przebywamy na zewnątrz. Mają również wpływ na duszę – i to nie tylko dlatego, że aranżowanie przestrzeni zielenią znów stało się popularne. Według badań rośliny doniczkowe zmniejszają stres, zwłaszcza gdy aktywnie z nimi obcujemy.

Cztery, piękne jesienne pomysły z poinsecją

Jeśli nie masz pomysłu na jesienną dekorację z rośliną, którą znasz tylko jako symbol Bożego Narodzenia, daj się zainspirować!

Weihnachtssterne in Blush-Farben auf einer Rattanbank mit Kissen. Daneben eine Elefantenohr-Kalanchoe, im Hintergrund Ampelpflanzen

Spokój i harmonia

Przylistki poinsecji tworzą akcenty kolorystyczne wśród zielonych roślin. W odcieniach różu tworzą przytulny nastrój.

Metalowa półka z poinsecjami, pieprzówką, rośliną UFO obok monstery i palmy Areka w nowoczesnym wnętrzu

Greener living

Choć zielone rośliny jakiś czas temu wyszły z mody, teraz powracają i wypełniają nasze wnętrza. Poinsecje swoimi kolorowymi przylistkami przełamują zieloną monotonię już od listopada.

Jesienna dekoracja z poinsecjami, misą, lampionami i suszonymi kwiatami

Sprytna dekoracja

Lampiony i suszone kwiaty, takie jak suchy koper i chińska trzcina, są elegancką podstawą dekoracji, ponieważ są wszechstronne. Poinsecje wprowadzają kolorowy akcent. Od listopada pięknie zdobią wiklinowe kosze.

Gestaffelter Blumenstrauß mit geschnittenen, blush-farbenen Weihnachtssternen und Trockenblumen in einem geflochtenen Übertopf auf einem Esstisch aus Holz

Spraw innym radość

Kontakty towarzyskie pomagają nam przetrwać jesień i zimę. Wizyty u przyjaciół są ukojeniem dla duszy. Co może być lepszego od bukietu z ciętą poinsecją?

Pięć wskazówek, które sprawią, że Twoja gwiazda zabłyśnie tutaj.